Evinizin dekorasyonunu yaparken kendinizi huzurlu ve mutlu hissedebileceğiniz bir ortam yaratabilmeniz, yoğun ve stresli bir günün ardından evinize geldiğinizde rahatlayıp stres atabilmeniz oldukça önemlidir. Evinizde bulunan mobilyalarınızı seçerken mutlaka hem rahat hem de kullanışlı olmalarına dikkat etmeniz gerekir, aynı zamanda yaşadığınız ortamda kullanacağınız renkler sizi boğmayacak aydınlık renkler olmalıdır ki huzurlu bir ortamda yaşayabilesiniz.

Mutfak, bir evin en önemli bölümlerindendir. Sevdikleriniz için güzel yemekler yaptığınız, birlikte keyifli bir şekilde yemek yediğiniz mutfağınızın dekorasyonuna da dikkat etmeniz, kendiniz ve sevdikleriniz için en uygun mobilyalar ile mutfağınızı döşemeniz gerekmektedir.

Mutfak dekorasyonunda dikkat etmeniz gerekenler aslında oldukça basit noktalardır. Mutfağınızı dekore etmeye başlamadan önce, ilk olarak mutfağınızın büyüklüğüne dikkat etmeniz gerekir. Eğer çok büyük bir mutfağa sahip değil iseniz, seçeceğiniz mobilya ve beyaz eşyaları mümkün olan en az şekilde yer kaplayacak eşyalardan seçmeniz gerekmektedir. Yemek odası bulunmayan ve geniş mutfak alanına sahip olunmayan evlerde genellikle dar mutfaklar için özel olarak üretilmiş olan köşe takımlarını tercih edebilirsiniz. Bu köşe takımları fazla yer kaplamayacağı için maksimum yer tasarrufu yapmış olacaksınız ve keyifli yemek sohbetlerinizi oldukça rahat bir şekilde yapabileceksiniz.

mutfak-dekorasyonu

Köşe takımlarının dışında mutfağınız için satın alacağınız beyaz eşyaları da en küçük boylarından satın alarak fazla yer kaplamamalarını sağlayabilir, yemeğinizi hazırlarken sıkışık bir alanda rahatsız bir şekilde çalışmak zorunda kalmazsınız.

mutfak-dekorasyonu-2

Mutfak dekorasyonunda dikkat etmeniz gereken noktalar arasında mutfağınızın duvarlarında kullanacağınız renkler ve aydınlatmalar da oldukça büyük bir önem taşıyor. Eğer mutfağınız küçük ise alanı geniş göstermek ve ferahlık duygusu yaratabilmek için duvarlarınızın boyasında açık renkler tercih edebilirsiniz.

Işık konusunda ise aydınlatmayı mümkün olduğu kadar iyi yaparak mutfağınızda daha rahat çalışabilir, daha geniş bir alan hissi verebilirsiniz. Mutfağınızın tavanına taktıracağınız spot lambalar ortamda iyi bir aydınlatma sağlayacaktır.