Ev dekorasyonunun en önemli parçalarından biri mutfak dekorasyonu. Dekorasyon yaparken tarzlardan etkilenmek oldukça tercih edilir bir yaklaşım. Son dönemlerde farklı tarzların salonlardan mutfaklara kadar yayıldığını ve dekorasyonda kullanıldığını görüyoruz.

country-mutfak-dekorasyonu

Mutfak dekorasyonu fikirlerinden en çok kullanılanı şu sıralar country stili. Bu stil mutfağınıza gösterişten uzak samimi bir havayı yansıtabilir. Country tarzında kullanacağınız renk çoğunlukla beyaz olmalı. Bunun yanında fonda beyazı ve açık tonları kullanarak üzerilerine desenleri, özellikle çiçek desenlerini eklemeniz mümkün.

Farklı desen ve tonlar birçok tarzı temsil etse de son zamanlarda çiçeklerin beyazın, eskitilmiş mobilyaların yoğun olarak kullanıldığı tarz country. Bunun yanında kullanılan başka bir tarz ise klasik. Klasik zevki olan ve gösterişli mobilyalardan hoşlananlar mutfak dekorasyonunda da şık görünümler oluşturuyor. Klasik görünümde kullanılabilecek oymalı dolaplar, koyu renkler, altın sarısı kulplar ve ağır görünümlü dekoratif süslemeler mutfakları klasik ve şık görünüme ulaştırıyor. Farklılık isteyenler ise adete bohem tarzın bir yansıması gibi, rengarenk sandalyeleri, desenli farklı dolapları tercih edebiliyorlar.

country-mutfak-dekorasyonu-2

Modern mutfak dekorasyonu ise sadelik ve ferahlıktan yana. Mutfak dekorasyonunda da düz renklerin hakim olduğu karmaşayı barındırmayan tasarımlar yine modern stilden çıkıyor. Modernlik mutfaklara kullanışlı ve görünürde kalabalık olmayan mobilyalar ile getiriliyor. Dolapların düzenli iç dizaynı, bölmeler ve kullanılan raflar oldukça kullanışlı tasarlanıyor. Modern tasarımlar boyutları ve kullanılacak alana göre geniş çeşitliliğiyle alıcıların öncelik verdiği tasarımlar haline gelmiş durumda. Alıcılar küçük mutfaklarda da yansıtabilecekleri tarzı oluşturmak için dahi kullanışlı ve sade görünümlü modern mutfak tasarımlarını tercih ediyor.

country-mutfak-dekorasyonu-3

Daha sonra eklenebilecek raflar veya alınacak sandalye masa takımları ile farklı bir tarz modernlikle iç içe oluşturulabiliyor. Klasik tasarımların günümüz dairelerinde modern tasarımlara yerini bırakması ve mutfak tasarımında öne çıkan modern mobilyaların kullanıı, yaratıcı fikirleri de gündeme getiriyor. Mutfak dekorasyonunda kendi yaratıcılığınızdan yararlanabileceğiniz düzenlemeler, ek raflar ve dolap süslemeleri oluşturabilir, modern tasarımların üzerine kendi stilinizi adapte edebilirsiniz.