Duvar kağıtları dekorasyon için son dönemlerde çok popüler detaylar arasında yer alıyor ve evlerimizi, odalarımızı bir anda farklı bir havaya bürüyor. Çizgili detaylar ise son birkaç sezondur hemen hemen tüm sektörlerde kullanım alanı oluşturdu. Bu durumda çizgili duvar kağıtları ise kaçınılmaz bir hal aldı. Renkleri, formları ve farklı tarzları ile çizgili duvar kağıdı modelleri birçok yerde kullanılıyor, şık görünüm elde edilmesine yardımcı oluyor.

duvar-dekorasyonu

Çizgili duvar kağıdı modelleri arasında hemen her oda için kullanılabilecek tarzda renk ve tarz alternatifleri mevcut. Salonlarda kullanılabilecek modellere bakarsak en çok gümüş ve altın sarısı olanları görüyoruz. Işıltılı salonlar elde etmek, farklı bir tarz oluşturmak için harika bir seçim olabilir. Gümüş ve altın renkleri ile birlikte genel olarak çizgili duvar kağıdı modellerinde açık tonlara yer veriliyor. Yani ikinci renk olarak daha koyu tonları değil de krem, ekru gibi tonları tercih etmenizde fayda var. Bu sayede mekanlarınız göz yorucu değil, daha çok ferahlatıcı ve şık olacaktır.

çizgili-duvar-kağıdı

Duvar kağıdı uygulaması yapmaya karar vermişseniz hangi duvar kağıdını uygulayacağınızı seçerken dikkat etmeniz gereken nokta, tüm duvara mı yoksa sadece bir tek duvara ya da bir kolona mı uygulayacağınız. Tüm duvarlara duvar kağıdı uygulaması yapmak çok tercih edilen bir durum olmuyor. Ancak yine de tercihinizi bu yönde kullanacaksanız çizgi tonlarını birbirine yakın ve açık seçmenizde fayda var. Yani çizgili duvar kağıdı modellerinde kontrastın çok keskin olmamasına dikkat edin.

çizgili-duvar-kağıtları

Çizgili duvar kağıdı modellerinde uygulamasına en çok rastlananlar dik ve iki renkli olanlar oluyor. Eğer mutfak ya da genç odasında çizgili duvar kağıdı kullanmayı düşünüyorsanız renkler konusunda daha özgür olabilirsiniz. Birden fazla renk seçebilir, canlı tonları da kullanabilirsiniz. Çizgili duvar kağıtlarında neredeyse tüm modellerde çizgiler dik olarak çalışılmış. Enine çizgilerin kullanıldığı duvar kağıtlarına pek fazla rastlamıyoruz.