Balık burçları hassas, yaratıcı ve duygusal yönleriyle bilinir. Su elementine ait olan balık burcu yaşamında sakinliği ve huzuru ön planda tutar. Bu nedenle evlerinde de bu ortamı yakalamayı hedeflerler. Balık burcu kadınlarının evlerini döşerken duygusal yapısı nedeniyle romantik tarzda döşemeleri iyi bir seçim olacaktır.

Balıklar yaşadıkları ortamları yaratıcılıklarıyla ve farklı mobilyaları bir araya getirmeleriyle kendi tarzlarına uygun bir hale getirirler. Yeşil ve mavi tonları balık burçları için vazgeçilmezdir. Evlerini dekore ederken bu renklerle bir uyum yakalanması balıklar için oldukça önemlidir. Bu renkler onların yaşadıkları ortamlarda duygularını rahatça yansıtmalarını sağlar. Balık burcu kadınları ev seçimi yaparken güneş almayan, dar yerler yerine ferah, büyük camları olan geniş evleri tercih etmelidirler. Balık burcu kadınları için yatak odası oldukça büyük bir önem taşır.

Yatak odalarının yaratıcılıklarını ve üretkenliklerini arttırmasında büyük bir etkisi olduğunu düşünürler.  Yatak seçiminin rahat, dinlendirici ve yumuşak olması ilk tercihleridir. Yatakları için seçecekleri renkli çarşaflar ve yumuşak bir yatak örtüsü balıklar için iyi bir seçim olacaktır. Oturma odaları ve salonlar için diğer insanlara tuhaf gelen birçok mobilyayı bir arada kullanıp estetik bir görünüm elde ederler. Seçtikleri mobilyaların abartı ve gösterişten uzak olması gerekir.

Oldukları ortamlara kolay uyum sağlayabilmesiyle bilinen balıklar; mobilya seçimini yaparken tek bir model seçmek yerine her modelden farklı parçalar seçerek uyum yakalarlar. Duvarlarında poster ve tablolara yer vererek yaşadıkları ortamları kendileri için uygun bir hale getirirler. Genellikle bahçesi olan evleri tercih eden balık burcu kadınları bahçesi olmasa bile evlerinde bu ortamı bir köşede yaratırlar. Balık burcu kadınları yaşadıkları evlerde sağladıkları ortamla misafirlerinin kendilerini kendi evlerinde gibi hissetmelerini sağlarlar.