Yatak odası takımları kişilerin zevkini ve beğenisini kazanmak için gün geçtikçe çeşitliliğini artırıyor. Evinizin en özel alanlarından biri olan yatak odanızı şık ve gösterişli bir hale getirmek istiyorsanız ve zevkleriniz klasikten yana bir çizgideyse avangarde yatak odası takımları aradığınız tarzı yansıtıyor olabilir.

avangarde-yatak-odasi-modelleri-1

Avangarde tarzın geçmişi oldukça eskiye dayanıyor. Bu tarz krallara layık diyebileceğiniz, gördüğünüzde göz alıcı nitelikleriyle sizi hayran bırakan tasarımların ürünü. Farklı ve asil görünümler avangarde tarzın yansımaları. Değişen modaya tutunan ve modayla beraber gelişim gösteren avangarde tarz önce salonlara daha sonra da yatak odalarına entegre edilerek kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Üretici firmalar çağa ayak uydurmayı prensip olarak alırken alıcılar da hem modern hem şık görünümü bir arada görmeyi istiyor.

Klasik yorumlar mobilyalarda modernlikle birleştirildiğinde karşımıza avangarde tarzın çıkması da kaçınılmaz oluyor. Şık görünüm avangarde mobilyalar ile evinizin her yerini kaplayabilir. Bütünlük açısından evinizin her yerinde bu tarzı kullanmanız sizin için daha uygun olacaktır. Avangarde mobilyalar geçmişte alın sarıları, ağır oymalar ve koyu kontrast renklerle kullanılıyordu. Koyu rengin asilliği geniş salonlarda, geniş yatak odalarında kendini gösteriyordu. Buna uygun olarak da mobilyalar ağır ve büyük üretiliyordu. Ancak günümüz koşullarında daralan alanlar ve küçülen evler bunu olanaksız kılıyor. Bu durumda üretici firmaların benimsediği görüş ise mobilyaların boyutunun küçültülmesi, tarzın aynı kalması sağlanırken renklerde değişikliğe gidilmesi oldu.

Altın sarısının yerine lake beyaz görünümler aynı şıklığı daha sade ve yumuşak bir görünümle sunmayı başardı.

Koyu kontrast renkler hala kullanılırken ağırlık pembe ve tonlarına, özellikle vişne çürüğü ve uçuk pembe tonlarına kaydı. Hayal ettiğinizde ve örnekleri incelediğinizde göreceksiniz ki bu renk tonları romantik bir görünüm sağlıyor. Romantizmi şıklıkla birleştiren yeni avangarde tarz, ayrı bir piyasa oluşturmuş ve mobilyada avangarde modasını gündeme oturtmuş durumda.  Göz alıcı ve şık mobilya tercih edenler için avangarde, vazgeçilmez ve daha uzun süre etkisini koruyacak bir akım gibi görülüyor.