Son zamanlarda farklı stiller evlerin havasını değiştirerek klasik tarzı farklı çizgilerle buluşturuyor. Farklılığı ve modernliği bir arada gömsek isteyen alıcılar klasik tarzdan da vazgeçemediklerinde tercih ettikleri en popüler tar ise avangarde.

avangard-koluk-takımları-1

Avangarde evinizin her köşesine uygulayabileceğiniz, öncekine oranla oldukça uygun fiyatlara bolca çeşidine rastlayabileceğiniz mobilyalar sunuyor. Üreticilerin kullanıcıların ihtiyaçlarına ve koşullarına göre tasarımlar yapması da bu tarzın popüleritesini artırıyor.

Klasik tarz kişiler için asillik, gösteriş, zenginlik gibi duyguları yansıtmakta bolca işlevselken, modellerin modernlikle bağdaşmaması yeni stillere karşı ilgiyi artırıyor. Klasiğin oymalar ve altınla birleştiği, görünümü gösterişli ve şık olan avangarde bu noktada kurtarıcı bir nitelik kazanıyor.

avangard-koluk-takımları-2

Sportif yorumların tasarımlara yansıdığını sıkça gördüğümüz çağın üretimlerinde, modernlik ve kullanışlılık ön planda. Avangarde tarz için de bu uygulamalar kullanılıyor. Böylelikle hem şık ve zarif, hem kullanışlı ve modern görünümler elde ediliyor. Önceki dönemlerde bu stil ağır renklerle temsil edilirken, günümüzde kullanımı açık renk parkelerin üzerine yerleştirilen açık renk mobilyalarla sağlanıyor.

Mobilyaların rengi açılırken modellerin de ebatları küçülme gösteriyor. Böylelikle ağır ve asil görünüm yerini daha romantik ve yumuşak bir görünüme bırakıyor. Avangarde koltuk takımları kabalıktan ve karmaşadan uzak, uzaktan bakıldığında direkt anlayabileceğiniz gösterişli duruşuyla alıcıları cezp ediyor. Avangarde tarzı kullanırken dikkat edeceğiniz noktalardan biri de aksesuarlar. Bu stilde mobilyalarınızı ön plana çıkarmak için şık ve gösterişli avizeler kullanabilirsiniz. Spor avize modelleri tarzın etkisini bozabilir. Aydınlatmanıza da dikkat etmelisiniz. Aşırı ışıklı ortamlar veya aşırı loş ortamlar oluşturmaktan kaçınmalısınız.

avangard-koluk-takımları-3

Doğru ölçüler ve doğru bir düzenleme ile evinizde avangarde tarzın kullanımı ile mobilyalarınız şık aynı zamanda asil bir görünüme bürünecektir. Koltuklarınızın ebatları büyük olmasa dahi şık olmasına, basit görünüme sahip olmamasına ve düz çizgilerden oluşmamasına dikkat etmelisiniz. Farklılık yaratmak istiyorsanız tv ünitesi gibi tamamlayıcı ürünleri tercih ederken daha tercihinizi minimalist çizgilerden yana kullanabilirsiniz.