İnegöl Mobilya Merkezi Etraf.com.tr

Kategoriler

Son Yorumlar

inegölmobilyamerkezi
Merhaba Uğur bey sitemiz ticari amaçlı hizmet vermemektedir
Uğur KARAKAŞ
Merhaba, Beyaz lake duvara monte ilk fotodaki boyutlarını ve fiyatını bildiriseniz sevinirim.
Ahmet
Fiyat ve olculer lutfen
inegölmobilyamerkezi
Merhaba Sultan hanım sitemizdeki bazı resimler alıntıdır bizimle ilgisi bulunmamaktadır
inegölmobilyamerkezi
Merhaba Halit bey resimdeki ürün alınıtıdır bizimle ilgisi yoktur
halit özbek
ürün çok güzel.boyutları nedir.fiyat hakkında bilgi alabilirmiyiz.
Sultan
Bu kulpu nasıl satın alabilirim?
emine
ürünün ölçülerini öğrenebilir miyim? istanbula nakliyeniz var mı?
inegölmobilyamerkezi
Merhaba sitemiz ticari amaçlı hizmet vermemektedir
inegölmobilyamerkezi
Merhaba sitemiz ticari amaçlı hizmet vermemektedir
emine
Merhaba bu ürününüzün fiyatını ve ebatlarını öğrenebilir miyim bir de şehir dışına nakliyeniz var mıdır
inegölmobilyamerkezi
Merhaba sitemiz bilgilendirme amaçlı kurulmuş bir blog sitesidir. Fotoğrafların bazıları alıntıdır,mobilya satışımız bulunmamaktadır, ilginiz için teşekkür ederiz.

Genç Odası Dolapları

Genç odası genellikle yaşı 12-18 olan ergen çocukları için evlerde ayrılan odalara verilen isimdir. Bu dönem gençlerin okul ile ilişkilerinin sıkı olduğu ve aynı zamanda derslere konsantre olmak durumunda oldukları bir dönemdir. Bu nedenle genç odalarında sadeliğin olması önemlidir. Bunun yanında renk seçimi de son derece önemlidir. Zihin açıcı renklerin tercih edilmesi çocukların okudukları herhangi bir kitaba ya da çözdükleri bir probleme konsantre olmalarını sağlayacaktır.

Genç odası dolapları seçilirken de titiz davranılması gerekmektedir. Renk ve model olarak oda ile ve odada bulunan eşyalar ile uyumlu olan dolaplar daha çok tercih edilir olacaktır. Bunun yanında dolabın genişliği konusunda da hassas davranmak gerekmektedir. Gencin tüm eşyalarını derleyen toparlayan bir dolap kesinlikle en uygun olan mobilya olacaktır. Ne fazla dar, ne de fazla geniş, ne fazla yüksek ne de fazla alçak bir dolap seçmemek, gencin ihtiyaçları gözetilerek seçilecek olan dolap daha fazla işlevsel olacaktır.
Genç odası dolapları değerlendirildiğinde cinsiyete ve yaşa göre farklı modellerin tasarlandığı bilinmektedir. Genellikle kız çocukları için daha sade ve açık olan renkler seçilmektedir. Örneğin pembe, kırmızı, turuncu, beyaz gibi renkler kız çocuklarının hem mobilyalarının hem de dolaplarının rengi olarak seçilebilir. Bunun yanında erkek çocukları için genç odası tasarlandığında durum çok daha farklı olacaktır. Erkek çocukları için genellikle mavi, yeşil, siyah, lacivert gibi renkler tasarlanmaktadır. Bu renkler hem genç odası dolaplarında hem de yataklarda görülmektedir.
Genç odası dolapları aynı zamanda farklı hayvan figürlerinin ya da çizgi filmlerde yer alan figürlerin de yer aldığı dolaplar olabilmektedir. Bu dolap modelleri genellikle küçük yaştaki çocukların tercih ettiği dolap türlerindendir. Daha büyük yaşta olan çocukların genç odası dolapları daha sade tasarımlarla süslenmektedir. Pek çok küçük kız çocuğu Sindy, Winx kızları, Barbie gibi bebek figürlerini dolaplarında da görmek isteyebilmektedir.

Kategoriler: Genç ve Bebek Odaları, Genel, İnegöl Mobilya
Etiketler: , , ,

Yazılan Yorumlar

 1. enise bulut dedi ki:

  genç odası dolapları ne kadar sade ve kullanışlı olursa o kadar iyi. gençler için sadelik ve kullanışlılık önemli çünkü.

 2. iclal dedi ki:

  genç odası takımlarına pembeyi pek yakıştırmıyorum. pembe bebek odası mobilyalarında daha güzel ve şık duruyor ama genç odası takımlarında biraz daha gençlere uygun renkler kullanılmasından yanayım.

 3. pervin dedi ki:

  gençler artık genç odası takımı alırken hem kendileri seçim yapıyor hem de genç odası modellerinde çok farkıl tarzları tercih ediyorlar. o yüzden genç odası takımlarının kesinlikle gençlere hitap etmesi çok önemli.

 4. neşe dedi ki:

  bu kadar renkli mobilyalar hangi eve hangi odaya yakışmaz ki, üstelik renkleri de bu kadar güzel olunca. genç odalarında modern taraz tasarımlarda farklı konseptler var. gerçekten çok şık görünüyorlar.

 5. neşe dedi ki:

  bu kadar renkli mobilyalar hangi eve hangi odaya yakışmaz ki, üstelik renkleri de bu kadar güzel olunca. genç odalarında modern taraz tasarımlarda farklı konseptler var. gerçekten çok şık görünüyorlar

Yorum Yazın
Klasik mobilya modelleri
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close