İnegöl Mobilya Merkezi Etraf.com.tr

Kategoriler

Son Yorumlar

inegölmobilyamerkezi
Merhaba Uğur bey sitemiz ticari amaçlı hizmet vermemektedir
Uğur KARAKAŞ
Merhaba, Beyaz lake duvara monte ilk fotodaki boyutlarını ve fiyatını bildiriseniz sevinirim.
Ahmet
Fiyat ve olculer lutfen
inegölmobilyamerkezi
Merhaba Sultan hanım sitemizdeki bazı resimler alıntıdır bizimle ilgisi bulunmamaktadır
inegölmobilyamerkezi
Merhaba Halit bey resimdeki ürün alınıtıdır bizimle ilgisi yoktur
halit özbek
ürün çok güzel.boyutları nedir.fiyat hakkında bilgi alabilirmiyiz.
Sultan
Bu kulpu nasıl satın alabilirim?
emine
ürünün ölçülerini öğrenebilir miyim? istanbula nakliyeniz var mı?
inegölmobilyamerkezi
Merhaba sitemiz ticari amaçlı hizmet vermemektedir
inegölmobilyamerkezi
Merhaba sitemiz ticari amaçlı hizmet vermemektedir
emine
Merhaba bu ürününüzün fiyatını ve ebatlarını öğrenebilir miyim bir de şehir dışına nakliyeniz var mıdır
inegölmobilyamerkezi
Merhaba sitemiz bilgilendirme amaçlı kurulmuş bir blog sitesidir. Fotoğrafların bazıları alıntıdır,mobilya satışımız bulunmamaktadır, ilginiz için teşekkür ederiz.

Evler Küçüldükçe Yemek Odasındaki Vitrinler Kalkıyor

Gelişen kentleşme ve nüfus sayısındaki artışla beraber geniş, rahat evlerin yerini küçük ve sade evler almaya başladı. Hem pahalı emlak fiyatları hem de yeni yapılan binalardaki evlerin küçüklüğü de çoğu insanı büyük ve geniş evlerden küçük, stüdyo tipi evlere yönlendirdi. Bu gelişmelerle beraber küçük evler için dekorasyon su yüzüne çıktı. Birçok dekorasyon firması, küçük evler için özel üretim eşyalar yapmaya başladı. Bu da yemek odası takımlarının bir zamanlar olmazsa olmazı olan vitrinlerin ortadan kalkmasına neden oldu.

Vitrin kültürü neredeyse kayboldu bile diyebiliriz. Vitrinler hem yemek masasını hazırlamakta ve yemek esnasında istenen bir şeyi almakta bize gerçekten kolaylık sağlamaktaydı. Bunun dışında evlenirken alınan çeyiz eşyalarındaki işlemeli gümüş tepsiler, kristal bardak setleri ve birçok antika, değerli eşya da burada sergilenirdi. Anısı olan anneanne, babaanneden kalma kıymetli eşyaların hikâyeleri gelen misafirleri anlatılırdı. Evet, belki vitrinde duran çoğu eşya kullanılmıyordu ama bizim kültürümüzün önemli parçalarından biri olduğu kesindi. Gelişen dünya ve değişen konutlarla birlikte bu kültürde yok olmaya başladı. Vitrinlerin yerini her şeyi üst üste koyup kullanım alanından tasarruf edebileceğimiz 2 li 3 lü çekmeceler aldı.

Dekorasyon kültürümüz önemli parçalarından olan yemek takımı vitrinlerinin kalkmasını aslında küreselleşen ve teknoloji çağındaki dünyamızda yaşadığımız başka değişimlere de yorabiliriz. Türk misafirperverliği denilen duygu da yavaş yavaş kaybolmaya başlamıştır.

Eski zamanlarda her 2-3 günde bir gelen misafir, eş, dost artık internet üzerinden hal hatır sorulabildiği için gelmemeye biz de eşimize dostumuza gitmemeye başladık. Bunun diğer nedeni de tabii ki evlerin küçülüp misafir ağırlamanın zorlaşmasıdır. Misafirperver ruhumuzu tam olarak kaybetmeden bunun için herkesin elinden geleni yapması gerekmektedir. Çünkü bu yeri dolmayacak bir özelliktir. Ancak evlerin küçülmesiyle ortadan kalkan yemek odası takımı vitrinlerinin yeri bir şekilde, dekorasyon firmalarının yeni ve modern ürünleriyle doldurulabiliyor.

Kategoriler: İnegöl Mobilya, Yemek Odaları
Etiketler: , ,

Yazılan Yorumlar

  1. Sinem Turan dedi ki:

    Her yıl salonlara konulan mobilyalar değişiyor. Bu kerede vitrin konulmuyor hadi hayırlısı !!!

Yorum Yazın
Klasik mobilya modelleri
Yukarı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK BAZI KONULAR..close